Duruşma Ertelendi

Duruşma Ertelendi

Özerk İfade Verdi

Ünlü şarkıcı Tuğba Özerk’in bir gece kulübünde işadamı Murat Aşık ile yakınlaştığı iddiaları üzerine Murat Aşık’ın sevgilisi Gökçen Taştemel tarafından zehir zemberek açıklamalar yapılmıştı. Ünlü popçu, Gökçen Taştemel’nın magazin programlarına da katılarak hakkında asılsız iftiralarda bulunduğunu, kendisini ucuz ve iffetsiz bir kadınmış gibi göstermeye çalıştığını iddia ederek şikayetçi olmuştu. Savcılık da ünlü model hakkında hakaret suçundan dava açmıştı.

Tüm bu yaşananlar sırasında birbirlerine telefon mesajıyla hakaret eden ikili için yeni bir dava daha açılmış ve iki taraf da davada sanık olmuştu. Geçtiğimiz aylarda İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya katılmayan Tuğba Özerk hakkında zorla getirme kararı çıkartılmıştı. Hakkındaki zorla getirme kararına rağmen duruşmaya gelmeyen Özerk hakkında bu kez de yakalama kararı çıkartılmıştı.

Mahkeme, ceza davalarının azalması ve davaların alternatif yollarla çözülmesine yönelik tasarlanan yeni kanun tasarısı kapsamında ikili arasındaki davanın uzlaşmaya tabii suçlardan olduğu gerekçesiyle dosyanın Uzlaşma Bürosu savcılığına gönderilip, taraflara uzlaşma teklif edilmesine karar verdi. Dosya, Uzlaşma Bürosu’na gönderildi. Fakat, Özerk ve Taştemel arasında uzlaşma sağlanamadı.

Sabah saatlerinde görülen duruşmada hakkında yakalama kararı bulunan Tuğba Özerk, adliyeye gelerek hakim karşısına çıktı. Ünlü şarkıcının ifadesi alındıktan sonra, duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?